Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Διαχρονική αγάπη για το ποδόσφαιρο

Τη βοήθεια μεγενθυτικού φακού, επιστράτευσε ο συμπαθέστατος ηλικιωμένος φίλαθλος, για να μπορέσει να παρακολουθήσει καλύτερα τον αγώνα Κηφισιά - Ατρόμητος Πειραιά. Μια ζωή αγάπη για το ποδόσφαιρο, που οδηγεί σε εφευρετικότητα, ώστε να μη στερηθεί την παρακολούθηση του αγαπημένου του αθλήματος και να ξεπεράσει τα εμπόδια που δημιουργεί ο χρόνος.

Το παραπάνω κείμενο, είναι από ανάρτηση που κάναμε στο ertopen, ενώ το παιχνίδι που παρακολουθήσαμε, καλύφθηκε με ανταποκρίσεις που κάναμε για λογαριασμό της ΕΡΑ Σπορ.
Μάτς θρίλερ στο Ζηρίνειο με την Κηφισιά να πηγαίνει στο ημίχρονο στα αποδυτήρια με 1-0 υπέρ της, να ισοφαρίζει ο Ατρόμητος, ακολούθως με πέναλτυ στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι να παίρνουν το προβάδισμα και τελικά στα χασομέρια ο Ατρόμητος να κάνει το 2-2.

Να σημειώσουμε ότι δεν υπήρχε φορείο (!) στο γήπεδο, με αποτέλεσμα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Γουμάγιας, όταν τραυματίστηκε, να μεταφερθεί σηκωτός από συμπαίκτες του μέχρι το ασθενοφόρο.

Και να πει κανείς ότι δεν τα έχουμε πει... Θυμίζουμε ΕΔΩ.