Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

Νέα Ιωνία - Αιγάλεω: 1-1

Τον τελευταίο της αγώνα στο γήπεδό της, έδωσε η Νέα Ιωνία για την τρέχουσα αθλητική περίοδο, αφού την επόμενη και τελευταία αγωνιστική, αγωνίζεται στην έδρα του καταδικασμένου εδώ και καιρό ΠΑΟ Ρούφ. Η νέα χρονιά θα βρει τη Νέα Ιωνία, όσο και το Αιγάλεω, που φιλοξένησε στο δημοτικό στάδιο της Νέας Ιωνίας (φωτο και βίντεο από τον αγώνα), στη Γ΄ εθνική κατηγορία, στη νέα μορφή που αυτή θα έχει, συμπεριλαμβάνοντας και αρκετές ομάδες από το περιφερειακό πρωτάθλημα, που καταργείται. Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος, με ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα, το πρώτο να ανήκει στο Αιγάλεω που προηγήθηκε και πήγε με 0-1 στα αποδυτήρια και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν από τα 11 βήματα, στην επανάληψη. Γεμάτο το γήπεδο από φίλους και τον δύο ομάδων.

ΠΑΟ Ρουφ 6

Σημειώνουμε ότι ο αγώνας Αιγάλεω-Κηφισιά θα δώσει και τον τίτλο του πρωταθλητή (μόνο για γόητρο, αφού ανεβαίνουν επτά ομάδες και πέφτουν τέσσερις), ενώ ο αγώνας Πεύκη - Ιάσων, θα κρίνει τη μια θέση του υποβιβασμού, εάν οι Τράχωνες φύγουν με διπλό (υπόθεση εργασίας) από τη Μυτιλήνη και τον καταδικασμένο Αιολικό, ή με ισοπαλία, που σε περίπτωση ισοπαλίας και της Πεύκης δημιουργεί ισοβαθμία. Στον πρώτο γύρο Πεύκη-Τράχωνες: 2-0.

Οι φωτο είναι για ελεύθερη χρήση με μόνη προϋπόθεση την αναφορά της πηγής προέλευσής τους.