Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2010

Α2 τα αποτελέσματα

Αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον είχε η αναμέτρηση των δύο ερυθρόλευκων σωματείων, της Νήαρ Ήστ με τον Πανερυθραϊκό (φωτο και βιντεο), που έληξε με νίκη των γηπεδούχων με 72-68.
Στο ξεκίνημα του αγώνα η Νήαρ Ήστ πήρε την πρωτοπορία στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους αργά αλλά σταθερά να πριονίζουν τη διαφορά , μέχρι να φτάσουν στο σημείο να ανατρέψουν το σκορ και να πάνε στο ημίχρονο με το υπέρ τους 40-41.
Μάλιστα σε όλο το τρίτο δεκάλεπτο είχαν σταθερά την πρωτοπορία με πέντε πόντους, για να ανακάμψουν οι γηπεδούχοι και να γίνει μάχη στο τελευταίο τρίλεπτο, όπου και έγινε η ολική επαναφορά της ομάδας της Καισαριανής, που έφυγε τελικά νικήτρια.
Στο παιχνίδι τραυματίστηκε ο Φραγκίσκος Αμάτο των γηπεδούχων και έμεινε μεγάλο χρονικό διάστημα εκτός αγώνα, χωρίς μέχρι στιγμής να έχει γίνει γνωστό το μέγεθος του προβλήματος. Αρκετά βελτιωμένος ο Πανερυθραϊκός σε σχέση με τις πρώτες αγωνιστικές.