Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Παρασκευή 24 Απριλίου 2009

Η μεγάλη ανατροπή!!

Τη μεγάλη ανατροπή πέτυχε ο Ίκαρος Ικαρίας, καθώς ανέκαμψε από το διαιτητικό χειρουργικό τραπέζι και κέρδισε τον Παπάδο Γέρας με 80-76. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ίκαρος έχανε με 12-25 έχοντας φορτωμένους με φάουλ τους Στέργιο Μυτιληνού και Γιώργο Τέσκο, παίκτες-κλειδιά για την ανάπτυξη της ομάδας. Κώστας Ζαχαριάδης και Βαγγέλης Ζελεπός, με εντυπωσιακές στιγμές και ενέργειες, κράτησαν όταν χρειάστηκε, όρθιο τον Ίκαρο και βοήθησαν στη μεγάλη ανατροπή.Στο ημίχρονο έχανε με 32-45, στο τρίτο δεκάλεπτο με 58-59 για να κάνει τη μεγάλη ανατροπή παρακινούμενος από τους ενθουσιώδεις φίλους του στην εξέδρα και να κερδίσει με 80-76.Πλέον ο αγώνας του Σάββάτου μεταξύ Ίκαρου και Διαγόρα, θα κρίνει το ποιά ομάδα θα ανέβει στη Γ΄ Εθνική. Νωρίτερα ο Διαγόρας Ρόδου νίκησε τον Φ.Ο.Βροντάδου με79-69 (ημίχρονο 36-36). Φωτο από τους αγώνες, κίτρινο μπλέ για τον Φ.Ο.Β και κόκκινο μπλέ για τον Διαγόρα, κόκκινα για τον Παπάδο και μπλέ άσπρο για τον Ίκαρο. Όλες οι φωτο είναι ελεύθερης δημοσίευσης, ιδίως για τους φίλους από τα νησιά του Αιγαίου, που οι ομάδες τους αγωνίζονται στο τουρνουά.