Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018

Διπλό του Αιγάλεω στον Ταύρο

....από το FB της ΕΡΤ...

Με ανατροπή πέρασε το Αιγάλεω (1-2)από τον Ταύρο, αφού στο ημίχρονο ο Φωστήρας ήταν μπροστά με 1-0.

Η ισοφάριση έγινε σε φάση κατά την οποία οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν ότι δεν τηρήθηκε το fair play καθως στο κέντρο έπεσε από μυικό πρόβλημα παίκτης τους που είχε την μπάλα και ακολούθησε η επίθεση της ισοφάρισης.

Ακολούθως στα τελευταία λεπτά το Αιγάλεω πίεσε και πήρε το διπλό. Στο γήπεδο βρέθηκαν φίλοι και των δύο ομάδων και στο ημίχρονο μερίδα φίλων του Φωστήρα είχε θερμό επεισόδιο με τα ΜΑΤ που γρήγορα έληξε.

Το Αιγάλεω βρίσκεται στην πρωτη θέση του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας μαζί με τον Ηρόδοτο.

ΕΥΧΕΣ ΤΟΥ ΦΩΣΤΗΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ!

Η διοίκηση του ΦΩΣΤΗΡΑ με ανακοίνωσή της εύχεται περαστικά τους φιλάθλους της ομάδας που τραυματίστηκαν από την αναίτια επίθεση των ΜΑΤ.

"Το ΔΣ του ΑΠΟ ΦΩΣΤΗΡΑ εύχεται περαστικά στον φίλαθλο του ΦΩΣΤΗΡΑ Άγγελο Χάνο που νοσηλεύεται στο Γενικό Κρατικό Νοσοκομείο Νίκαιας, αλλά και σε άλλους δυο φιλάθλους της ομάδας που τραυματίστηκαν μετά από την αναίτια επίθεση των δυνάμεων των ΜΑΤ στην ανάπαυλα του αγώνα της ομάδας μας με το Αιγάλεω''.