Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017

Eπική μάχη στο Ζηρίνειο και διπλό στο τάι μπρέικ

Με τον αέρα του αποκλεισμού του Παναθηναϊκού στο κύπελλο μπήκε η Κηφισιά στον εντός έδρας αγώνα της για τη 18η αγωνιστική της Volley League, αλλά δυσκολεύτηκε να πάρει το πρώτο σετ με 25-22 από τον αξιόμαχο Ηρακλή Χαλκίδας.

Άλλωστε οι φιλοξενούμενοι απέδειξαν τις δυνατότητές τους όταν ισοφάρισαν στο δεύτερο σετ κερδίζοντάς το με 19-25.

Ακολούθως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με 2-1 σετ κερδίζοντας το τρίτο με 25-19.

Η μεγάλη μάχη έγινε στο τέταρτο σετ που και μόνο το σκορ 28-30 υπέρ του Ηρακλή Χαλκίδας, δείχνε τι συνέβη. Eιδικά από το 22-22 και μετά ήταν ακατάλληλο θέαμα για καρδιακούς. Ένα χορταστικό σετ για τους ουδέτερους, αλλά το απόλυτο θρίλερ για κάθε μία ομάδα και τους φίλους της.

Με το 2-2 ήρθε η ώρα της αλήθειας, όπου οι Χαλκιδέοι κατάφεραν με 12-15 να φύγουν από την Κηφισιά με ένα μεγάλο διπλό 2-3.