Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2011

Ελευθερούπολη-Αστέρας Ζωγράφου:2-2

Ματς για γερά νεύρα το απόγευμα του Σαββάτου, στο δημοτικό στάδιο της Νέας Ιωνίας για τον πρώτο όμιλο της Α΄ ΕΠΣΑ και την τρίτη αγωνιστική. Η γηπεδούχος Ελευθερούπολη βρέθηκε να χάνει με 0-2 (ημίχρονο 0-1) στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Κατάφερε να βρει τα ψυχικά αποθέματα, να ισοφαρίσει με τον Γερακάρη στο 60΄ και στο 69΄ και να φτάσει κοντά στην απόλυτη ανατροπή, αν δεν τη σταμάταγε το οριζόντιο δοκάρι. Παιχνίδι με άγρια ομορφιά στο δεύτερο μέρος. Το πρώτο ημίχρονο δίκαια εξελίχτηκε υπέρ των φιλοξενουμένων που έδειχναν μεγαλύτερη ομοιογένεια, ενώ οι γηπεδούχοι με ανανεωμένο ριζικά το ρόστερ τους σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά, είχαν φυσιολογικά κενά ομοιογένειας.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Λεσγίδης, Σπαθούλας , Καρυπίδης, Πτερούντιος, Παπακουνάδης, Κοτροζίνης, Λουκής(75΄Μαρζέλος), Βλάχος (65′ Τούσερτ), Γερακάρης, Μπιζάς, Προκόπης (46′ Αντωνόπουλος).