Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2010

Eλευθερούπολη-Καματερό: 0-1

Την ήττα γνώρισε μετά από πολλούς μήνες μέσα στο γήπεδό της η Ελευθερούπολη, από το Καματερό με 0-1, στον αγώνα που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο της Νέας Ιωνίας, το Σάββατο. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν την ανάπτυξη που θα έπρεπε και που θα μπορούσαν, καθώς το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να πιέσουν σημαντικά τους φιλοξενούμενους, έχοντας μια φλύαρη υπεροχή που δεν καρποφόρησε και πήγαν στα αποδυτήρια με 0-0. Τα πράγματα πήγαν κάπως να βελτιωθούν στην επανάληψη, αλλά δεν ήρθε το γρήγορο γκολ, με αποτέλεσμα όσο περνούσε ο χρόνος το άγχος να πηγαίνει στους κιτρινόμαυρους της Νέας Ιωνίας και το Καματερό να πιστεύει περισσότερο στο θετικό αποτέλεσμα, το οποίο πήρε με γκολ στο 78΄. Τελικά οι φιλοξενούμενοι θα φάνε τη λαγάνα τους και θα πετάξουν το χαρταετό τους με την ησυχία τους, ενώ η Ελευθερούπολη ανασυγκροτείται για τον εκτός έδρας αγώνα με την αδύναμη φέτος γειτονική ομάδα της Πεύκης. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Τάτσιoς, Μαρκόπουλος, Πολυτσέρης(78' Παπαϊωάννου), Παπακουνάδης(88' Καρυπίδης), Τσιτοφώτος, Τσουτσουδάκης, Γκέτσης (80' Ναούμ), Αχμέτ, Ελμαλόγλου, Βλασερός, Μπαμπίλης . Bαθμολογία 1 Ήφαιστος 37 2 Ιάσων 34 3 Χολαργός 33 4 Ελευθερούπολη 28 5 Κολωνός 28 6 Πανθησειακός 24 7 Χαραυγιακός 24 8 Βοτανικός 21 9 Καματερό 21 10 Αστέρας Ζωγρ. 20 11 Ζέφυρος 17 12 Βριλήσσια 15 13 Χαλάνδρι 15 14 Πεύκη 7 15 Αθηναΐδα 3 Αποτελέσματα Χαλάνδρι-Βοτανικός: 1-2 Κολωνός-Πεύκη: 3-1 Ελευθερούπολη-Καματερό: 0-1 Χαραυγιακός-Χολαργός: 0-1 Αστέρας Ζωγρ.-Ιάσων: 1-1 Ζέφυρος-Ήφαιστος: 2-2 Βριλήσσια-Αθηναΐδα: 4-1 Επόμενοι αγώνες 21/02 Καματερό-Βριλήσσια Αθηναΐδα-Χαραυγιακός Χολαργός-Αστέρας Ζωγρ. Ιάσων-Ζέφυρος Ήφαιστος-Πανθησειακός Πεύκη-Ελευθερούπολη Βοτανικός-Κολωνός