Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 10 Ιανουαρίου 2010

Πρωταθλήματα Δ΄ Εθνικής, Α΄ και Β΄ ΕΠΣΑ

Με το δεξί μπήκε στο 2010 η Ελευθερούπολη, κερδίζοντας την Κυριακή στη Νέα Ιωνία με 3-1 τον Πανθησειακό με γκολ των Καυκιά 20΄ και Βλασερού στο 35΄ και 80΄, ενώ ο Πανθησειακός είχε μειώσει στο 72΄ με πέναλτι. Ο αέρας των δύο τερμάτων στο ημίχρονο, μάλλον χαλάρωσε υπέρ του δέοντος τους γηπεδούχους, που στην επανάληψη άφησαν τα περιθώρια στον Πανθησειακό να μπει στο παιχνίδι και να τους δημιουργήσει άγχος. Η συνέχεια είναι στο Περιστέρι με τον δυνατό Ήφαιστο. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ:Τάτσιος,Πολυτσέρης(80' Μπαμπίλης),Μαυρομμάτης,Παπακουνάδης,Τσιτοφώτος, Τσουτσουδάκης,Γκέτσης(60' Κούκας),Παπαϊωάννου (75' Καναλιώτης),Ελμαλόγλου,Βλασερός,Καυκιάς. Το Σάββατο η Αλσούπολη ηττήθηκε με 1-2 από τον Φωστήρα Ηλιούπολης, στο δημοτικό στάδιο Νέας Ιωνίας για το πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣΑ. Στη Δ΄ Εθνική την επόμενη αγωνιστική (15η) ξεχωρίζει το παιχνίδι Νέα Ιωνία-Απόλλωνας. Τα αποτελέσματα της 14ης ήταν: Ολυμπιακός Λιοσίων-Αθηναϊκός: 1-0 Φωστήρας-Αφάντου ΑΕΡ: αναβλήθηκε Απόλλων Σμύρνης-Αγιος Ιερόθεος: 2-1 Ελπιδοφόρος-Καρλόβασι 2-0 Μύκονος-Νέα Ιωνία: 0-0 Πέρα Κλουμπ-Ιάλυσος: 5-0 Κεραυνός Γλυφάδας-Αγιαξ Ταύρου: 1-1 Αγιοι Ανάργυροι-Aγιος Δημήτριος: 2-1 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (14η Αγωνιστική) 1. Απόλλωνας 34 2. Ελπιδοφόρος 31 3. Αθηναϊκός 27 4. Νέα Ιωνία 27 5. Κεραυνός Γλυφάδας 25 6. Άγιοι Ανάργυροι 23 7. Άγιος Δημήτριος 19 8. Μύκονος 19 9. Πέρα Κλούμπ 17 1 αγώνας λιγότερο 10. Αγιος Ιερόθεος 16 11. Ολυμπιακός Λιοσίων 16 12. Αγιαξ Ταύρου 14 1 αγώνας λιγότερο 13. Φωστήρας 12 1 αγώνας λιγότερο 14. Καρλόβασι 12 15. Αφάντου ΑΕΡ 8 2 αγώνες λιγότερο 16. Ιάλυσος 5 1 αγώνας λιγότερο